MAKİNA BAKIM REVİZYON

Birlik Makina bakım ve periyodik bakım konularında, 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Pres Bakım, Hidrolik ve Eksantrik preslerde kestirimci bakım, pnömatik ve hidrolik makina ekipmanlarının genel bakımı, değişim gerektiren parçaların imalatı ve tespiti, iyileştirme ve diğer değişle revizyon faaliyetlerine uyumlu bir dosyalama ve raporlama fayda sağladığımız ve çalıştığımız kurumlara “DEĞER KATAN” sonuçlar elde ettiğimiz konuların sadece bir miktarıdır.

Eksantrik pres bakımı, hidrolik pres bakımı yıllar içerisinde kazanmış olduğumuz tecrübe ile orantılı olarak, en güçlü olduğumuz hizmet dalımızdır.

Periyodik bakım föyü hazırlama ve çeşitli yönetim sistemlerinde çalışmakta olan müşterilerimizin isteklerine tam uyum ile bakım faaliyetlerini gerçekleştirmekteyiz. Kavrama fren, hidrolik keçe, yağ kaçakları, elektrik arızaları, gibi genel arızalar öncelikli olarak giderilmekte, pres geometrik ayarları, paralellik ayarı, diklik ayarı, tabla aşınma ve tabla revizyonu, hidrolik sigorta, aşırı yük sigortası, balata ayarı ve kestirimci bakım faaliyetleri gibi prosedürlerin hepsine tam ve profesyonel olarak cevaplar vermekteyiz.

Özel İmalat Makinaları Mekanik Bakım ve Revizyon

Hidrolik prensibi ağırlıklı olarak kullanılan makinalar, pnömatik makinalar, sıkıştırma ve açma yapan özel imalatlar, dönen makine parçaları, yumuşak ve sert metallerin birbiri ile çalıştığı ve aşınmanın çok olduğu makinalar gibi çeşitli mekanik bakım gerektiren makinalarda keşif hizmeti, makinanın çalışma prensibinin anlaşılmasından sonra bakım ve revizyon hizmeti tarafımızdan verilmektedir.

SİLO TEMİZLİĞİ

Dünya genelinde bir çok tesiste silo ve depoların verimlilik ve kullanımını iyileştirmek için yaygın olarak kullanılmakta olan ürünler geliştirmektedir. Silo ve Depoların oluşturduğu sorunlara yönelik olarak üretilen sistemlerimiz ve bunların giderdiği sorunlar:

  • Yığılma problemi
  • Tıkanıklık problemi
  • Dikey duvarlarda birikme
  • Akışkanlaştırma
  • Sert birikim ve tutunmaların Temizlenmesi

Burada aktivatör tam pnönamatik bir pulsatörden gelen basınçlı havanın, silo içerisine yerleştirilmiş olan çelik bez örgülü aktivatörler üzerinden hızlı ve titreşimle itmesiyle çalışır. Panel pulsatör hem titreşim havasını toz malzemenin içine püskürtmek hem de onu en etkin şekilde dağıtmak için kullanılır.